do kasy suma: 0,00 zł
Kolekcja Romantyzm

Czucie i wiara, indywidualizm, ballady, ruiny i zamczyska, elementy fantastyczne, żywiołowość natury, folklor, wampiry i pierwsze powieści grozy… Romantyzm niejedno ma imię. Zobacz wyjątkowe propozycje prezentowe dla miłośnika literatury i fana tej wyjątkowej epoki!

Kolekcja ROMANTYZM z okazji Roku Romantyzmu!

Decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono Rokiem Romantyzmu Polskiego. Wszystko za sprawą dwusetnej rocznicy początku tej epoki. Z tej okazji stworzyliśmy kolekcję ROMANTYZM będącą uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty, w której Mickiewicz, Słowacki, Krasiński i Norwid goszczą nie od dziś i grają pierwsze skrzypce! Na naszych koszulkach pojawili się nowi wybitni twórcy, tacy jak Aleksander Fredro i Narcyza Żmichowska. Kolekcję ROMANTYZM wzbogaciliśmy także o najwspanialsze postaci ze świata sztuki – Fryderyka Chopina, Jana Matejkę i Stanisława Moniuszkę. Zobacz nasze nowości i zainspiruj się!

Matejko namalował Stańczyka w wieku 24 lat!

Żeby oddać ogrom talentu Jana Matejki, warto wspomnieć, w jakim wieku namalował swoje największe dzieła. „Stańczyk w czasie balu na dworze królowej Bony wobec straconego Smoleńska” został ukończony w 1862 roku. Matejko miał wówczas 24 lata. Przed trzydziestką namalował m.in. „Kazanie Skargi i Rejtana – upadek Polski”. To imponujące osiągnięcia, biorąc pod uwagę fakt, że artysta mierzył się ze znaczną wadą wzroku (krótkowzroczność) i trudnościami finansowymi w trakcie nauki na ASP. Zobacz koszulkę STAŃCZYK - JAK ŻYĆ?

KOŁDRIAN – kultowy wzór w hołdzie Słowackiemu

KOŁDRIAN to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny wzór Nadwyraz.com. Powstał w pierwszym roku działalności naszej marki i w krótkim czasie podbił serca tysięcy Polaków na całym świecie. Od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i możesz go spotkać w każdym tramwaju i na każdej ulicy w polskich miastach. KOŁDRIAN zdobi nasze koszulki, bluzy, torby, kubki, plakaty i wiele innych akcesoriów. Do wyboru, do koloru! Nadwyraz.com to kopalnia inspiracji dla fanów twórczości Juliusza Słowackiego. Wizerunek poety od teraz możesz znaleźć nawet na uroczych skarpetach! Warto pomyśleć o odświeżeniu swojej garderoby.

Mickiewicz nigdy nie był w Krakowie ani w Warszawie

Kraków i Warszawa to symbole nieodłącznie kojarzące się z polskością. Zarówno na krakowskim rynku, jak i na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stoją okazałe pomniki Adama Mickiewicza. Tymczasem poeta nigdy nie odwiedził tych miast, gdyż podobno ich nie lubił. Jego serce pałało miłością do Litwy. Chociaż w wyniku wyroku w procesie przeciwko filomatom na stałe opuścił on kraj swoich lat dziecinnych w wieku 26 lat, nieustannie wracał do niego w swoich utworach. W naszej ofercie mamy produkty z grafiką WŻTR nawiązujące do pierwszego okresu twórczości Mickiewicza (wileńskiego) i torbę DO TYCH PÓL MALOWANYCH wyrażającą jego tęsknotę za małą ojczyzną.

Zainspirowani popkulturą

THE WIESZCZERS, WŚCIEKŁE WIESZCZE, a może WIESZCZE NIESPOKOJNE? Słyniemy z łączenia popularnych motywów literackich z muzyką, filmem, malarstwem oraz szeroko pojętą popkulturą. Polscy wieszcze narodowi to temat eksploatowany przez nas w szczególny sposób. W naszej sadybie znajdziesz produkty z polskimi poetami w roli członków zespołu The Beatles, bohaterów filmu Wściekłe psy i serialu Czterej pancerni i pies, a nawet Norwida jako lidera zespołu heavymetalowego. Ubrania i akcesoria Nadwyraz.com polecają się na prezent dla hobbystów ceniących wyrafinowane poczucie humoru!

Polska produkcja i jakość

Od początku działalności wszystkie nasze produkty tworzymy od A do Ż w Polsce z najwyższą starannością. Oprócz bawełnianych bluz, koszulek i skarpet z solidnym wykończeniem w ofercie mamy akcesoria wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Między innymi papeterię – notatniki nawiązujące do XIX-wiecznej estetyki z cytatami polskich literatów, eleganckie kartki okolicznościowe zadrukowane na papierze ekologicznym oraz naklejki literackie odporne na warunki atmosferyczne, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie te dodatki będą świetnym uzupełnieniem prezentu dla miłośnika literatury, zwłaszcza epoki romantyzmu!

Nie samym romantyzmem żyje człowiek! Nasza sadyba pęka od innych wyjątkowych produktów. To kolekcja literacka zawierająca podarki dla miłośników literatury staropolskiej, pozytywizmu, Młodej Polski oraz wielu innych epok, nurtów i gatunków. W ofercie mamy również imponującą kolekcję dla miłośników polszczyzny, propozycje prezentowe dla hobbystów, a także cuda i dziwy dla szczebiotek i gagatków!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium