do kasy suma: 0,00 zł
O nas

Czy wiesz, że projekt Nadwyraz.com jest tworzony przez dwójkę przyjaciół? Postawili sobie za cel stworzenie marki odzieżowej, z którą mogą utożsamić się wszystkie osoby ceniące piękno literatury polskiej i polszczyzny.

KIM JESTEŚMY? 🤔

Nadwyraz.com to polska marka odzieżowa, która powstała ze szczerego uczucia do polszczyzny, kultury i literatury polskiej. Założyliśmy ją w listopadzie 2017 roku, ale początki sięgają 2011 roku, kiedy Krzysiek powołał do życia projekt Poprawna Polszczyzna oraz kilka lat później Polszczyzna.pl. Są to oddolne inicjatywy nastawione na propagowanie unikatowości naszego języka ojczystego.

Po kilkuletnim obcowaniu z językiem polskim i stworzeniu największej społeczności w Polsce skupionej wokół polszczyzny zdecydowaliśmy się pójść krok dalej i stworzyć produkt, z którym moglibyśmy się utożsamiać. Tak powstała marka odzieżowa Nadwyraz.com.

Na zdjęciu: Maciek Piotrowski i Krzysiek Kacprzykowski

O nas
O nas

DLACZEGO MARKA ODZIEŻOWA?

Celem, który sobie wyznaczyliśmy, jest przekonanie Polaków, że propagowanie dziedzictwa narodowego w kreatywny sposób jest cool! Bardziej cool od trzymania w szafie koszulek z napisem NEW YORK BROOKLYN 9454, podczas gdy Nowy Jork znamy wyłącznie z przygód młodego Kevina. Zdecydowaliśmy się postawić na markę odzieżową łączącą w sobie kilka elementów, na których nam zależało. Marzyliśmy o tym, aby stworzyć coś autorskiego i mieć możliwość rozwijania tego projektu przez wiele lat.

Drugą ważną kwestią była dla nas możliwość tworzenia wszystkiego od A do Ż w Polsce z najwyższej jakości materiałów. Czerpiemy ogromną satysfakcję z tego, że wspieramy rodzime manufaktury oraz uzdolnione osoby, które z nami współpracują.

CO MAMY NA PÓŁKACH? 👕🧦☕

Koszulki z bohaterami dzieł literackich i autorami takimi jak: Słowacki, Mickiewicz, Kochanowski, Konopnicka, Lem czy Gombrowicz sprawiają, że każdy fan literatury polskiej znajdzie coś dla siebie. Bluzy, skarpety, czapki, torby, kubki, na których umieszczamy trudne wyrazy, zaspokoją nawet najwybredniejsze gusta sympatyków poprawnej pisowni.

Nasze produkty idealnie sprawdzają się jako prezent dla mola książkowego, obcokrajowca lub jako garderoba na zagraniczny wyjazd (np. Erasmus). Tworzymy również oryginalne produkty m.in. dla kawoszy, podróżników, miłośników roślin oraz właścicieli czworonogów!

O nas
O nas

JAKOŚĆ, HUMOR I ZABAWA 😊

Nasze wzory bazują na inteligentnej zabawie słowem i łamańcach językowych. Wykorzystujemy bogactwo języka polskiego, które jest jak studnia bez dna. Wbrew krążącej famie, jakoby czytanie lektur w czasach szkolnych uchodziło za czyn niepotrzebny, wyraźnie podkreślamy, że nam to czytanie bardzo się przydało! Wisienką na torcie jest to, że nasze koszulki, bluzy, skarpety i torby są od A do Ż produkowane w Polsce! A do tego nad wyraz ważne jest dla nas minimalizowanie wpływu naszej działalności na środowisko. Ograniczamy użycie plastiku, wykorzystujemy materiały z recyklingu. To wszystko przekłada się na JAKOŚĆ, z której jesteśmy dumni!

DLA KOGO? 👩‍🏫🗺️

Dla wszystkich, którzy cenią piękno języka polskiego i chcą się tym pięknem dzielić z innymi. Dla mola książkowego, który szuka kreatywnych gadżetów i prezentów związanych z literaturą. Dla obcokrajowca, który chce mieć oryginalną pamiątkę z wyjazdu do Polski. Dla osób, które szukają pomysłu na prezent z polskim akcentem, ale chcą, aby był to prezent nietuzinkowy i wyprodukowany na rodzimej ziemi. Dla nauczycieli języka polskiego, którzy potrzebują kreatywnego uniformu. Albo dla uczniów, którzy szukają niesztampowego prezentu dla polonistki lub polonisty.

O nas

OFERTA DLA FIRM

Szukasz pomysłu na oryginalny prezent dla pracowników lub kontrahentów? Masz pomysł na własny wzór lub serię produktów? Jesteśmy jedną z najbardziej docenianych polskich firm realizujących projekty produkcji czapek zimowych, skarpet, kubków i wielu innych! Mamy na koncie współpracę z takimi markami jak: VISA, Interia, ING Bank Śląski, OLX, Energylandia czy ambasady Polski w kilkunastu krajach.

Gwarantujemy wysoką personalizację i odpowiadamy na specyficzne potrzeby i życzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium