do kasy suma: 0,00 zł

-10% na wszystko! Kod: MAMA10. Do końca okazji zostało: Skorzystaj >>

Mądre cytaty o miłości. Najpiękniejsze cytaty miłosne na ślub, walentynki, rocznicę związku
Mądre cytaty o miłości. Najpiękniejsze cytaty miłosne na ślub, walentynki, rocznicę związku
Miłość to treść życia i jeden z najpopularniejszych motywów literackich. Chociaż w internecie można natknąć się na wiele cytatów miłosnych, nie wszystkie odnoszą się do klasyki literatury. Tymczasem obfituje ona w szczególnie mądre cytaty o miłości, które warto wykorzystać chociażby podczas pisania życzeń na kartce ślubnej. Z myślą o takich okazjach przygotowaliśmy nasze zestawienie wyjątkowych fragmentów z poezji i prozy. Zobacz piękne cytaty o miłości zarówno z literatury polskiej, jak i powszechnej. Zainspiruj się!
A kiedy będziesz moją żoną
Cytaty o miłości szczęśliwej i spełnionej? Szukaj ich w poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera! Ten młodopolski poeta cieszył się powodzeniem wśród tysięcy wielbicielek piszących do niego listy miłosne. Oddawał się licznym romansom i chociaż był kilkakrotnie zaręczony, finalnie nigdy się nie ożenił. Jednym z jego najpiękniejszych utworów jest wiersz A kiedy będziesz moją żoną, który napisał dla swojej narzeczonej Laury Rakowskiej. Jeśli interesują Cię miłosne cytaty na ślub, koniecznie zapoznaj się z tym wyjątkowym fragmentem:

A kiedy będziesz moją żoną,

umiłowaną, poślubioną,

wówczas się ogród nam otworzy,

ogród świetlisty, pełen zorzy.

 

Rozwonią nam się kwietne sady,

pachnąć nam będą winogrady,

i róże śliczne i powoje

całować będą włosy twoje.

Kazimierz Przerwa-Tetmajer, A kiedy będziesz moją żoną

Krótkie cytaty o miłości na walentynki
Serce mi zakwitnie prawie

Przy twej przyjemnej rozprawie;

A kiedy cię pocałuję,

Trzy dni w gębie cukier czuję.

Jan Kochanowski, Pieśń świętojańska o Sobótce

Nietuzinkowe życzenia walentynkowe inspirowane literaturą? Może Jan Kochanowski i ten wyjątkowy fragment z Pieśni świętojańskiej o Sobótce? Z pewnością zaplusujesz u swojej drugiej połówki tak oryginalnym wyznaniem! 

image

Kartka KIEDY CIĘ POCAŁUJĘ

Kartka miłosna zainspirowana dziełem wybitnego artysty polskiego renesansu to idealny dodatek do prezentu z okazji walentynek, rocznicy związku czy innej ważnej okazji obchodzonej z ukochaną osobą. Podaruj jej nietypową laurkę z życzeniami płynącymi prosto z Twojego serca!

Piękne cytaty o miłości od Wisławy Szymborskiej
Poezja Wisławy Szymborskiej to kolejny pomysł na znalezienie mądrych cytatów o miłości. Wiersze noblistki obfitują w motywy miłosne, wszak nie ma dwóch tych samych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy! Jednak my proponujemy krótki, żartobliwy cytat miłosny z nieco mniej znanego utworu pt. Portret kobiecy:

Albo go ko­cha, albo się upar­ła.

Na do­bre, na nie­do­bre i na li­tość bo­ską.

Wisława Szymborska, Portret kobiecy

image

Kubek NA DOBRE, NA NIEDOBRE

Duży kubek do kawy z cytatem poetki sprawdzi się w każdej kuchni i w każdym biurze. To idealny pomysł na prezent dla fana twórczości Wisławy Szymborskiej, miłośnika literatury polskiej, zwłaszcza poezji i wrażliwca. Istna uczta!

Ponadczasowy cytat miłosny z klasyki literatury światowej

Dobrze widzi się tylko sercem.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej znanych cytatów miłosnych z uniwersalnej książki o miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Nie bez powodu Mały Książę, bo o nim mowa, to powieść przetłumaczona na kilkadziesiąt języków!

image

Kubek DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM

Kubek z cytatem DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM to idealny pomysł na prezent ślubny, walentynkowy czy z okazji rocznicy związku. Sprawdzi się także jako prezent dla mola książkowego i miłośnika literatury powszechnej. Niech codziennie przypomina o tym, co w życiu naprawdę ważne!

Cytaty o miłości dla żony
Jeśli interesują Cię pomysły na cytaty o miłości dla ukochanej, które mógłbyś napisać na kartce z okazji rocznicy związku czy ślubu, polecamy poniższy fragment z powieści Stefana Żeromskiego. Lektury szkolne to niewyczerpana skarbnica mądrych cytatów!

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał…

Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

Krótki aforyzm o miłości (nie)szczęśliwej
A na sam koniec Edward Stachura, czyli poeta cieszący się ogromnym powodzeniem wśród czytelniczek, bożyszcze nastolatek i wielu polonistek:

I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi.

Edward Stachura, Siekierezada

Jeśli szukasz wyjątkowych produktów inspirowanych literaturą i kulturą polską, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu Nadwyraz.com. Znajdziesz w nim wyjątkowe koszulki, torby, kubki, kartki okolicznościowe z cytatami miłosnymi i nie tylko!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium