Pamiątka z Polski. Lista pomysłów. Pomysły na pamiątkę dla obcokrajowca.
Pamiątka z Polski. Lista pomysłów. Pomysły na pamiątkę dla obcokrajowca.
Pomysły na pamiątki z Polski – dla każdego coś miłego! 

 

Czy podróżujemy po Polsce, czy wyjeżdżamy za granicę – zawsze chcemy mieć coś na pamiątkę. W dodatku coraz częściej nasze rodziny zamieszkują najdalsze zakątki świata. Jeżeli należycie do jednej z tych grup, na pewno zmagaliście się z dylematem: jaką pamiątkę przywieźć z Polski. Oto kilka naszych propozycji!

 

1. Muzyka dobra na wszystko

 

Płyty CD, winyle – dla wielu przeżytek! Jednak wciąż jest sporo osób, które lubią usłyszeć dźwięki właśnie przez odtwarzacz muzyczny. Wiele płyt polskich zespołów to towar pożądany za granicą. Może ciężko w to uwierzyć, ale to prawda! Jeżeli jesteście melomanami lub jedziecie w odwiedziny do miłośnika muzyki – płyta będzie dobrym pomysłem. W internecie możecie znaleźć informacje na temat aktualnych trendów lub zespołów, które są u nas kultowe!

 

 Kubek Parszywa 10

 

Koszulkę znajdziesz TUTAJ

 

2. Nasz kraj to piękny kraj

 

Jednym z pomysłów na prezent może być album prezentujący polskie miasta, zabytki itd. Sprawi to, że obdarowany będzie świadomy miejsc, które zwiedziliście, a także – mamy nadzieję – zachęcony do zobaczenia tych cudów na własne oczy! Jeżeli podróżujecie po Polsce i chcecie mieć pamiątkę z odwiedzin konkretnego miasta – nic się nie martwcie!W wielu sklepikach znajdziecie albumy z będą miejscami wartymi uwagi w danym mieście.

 

3. Folkowe pamiątki z Polski

 

W Polsce dostrzegalne jest istnienie kultur ludowych, m.in. kurpiowskiej, łowickiej, góralskiej, kaszubskiej itd. W wielu miastach można znaleźć zatem przedmioty z ludowymi wzorami czy gwarowymi napisami. Może akurat taki pomysł wyda Wam się kuszący?

 

4. Pamiątkowa koszulka

 

Nie wiemy jak Wy, ale my naprawdę lubimy koszulki. Wydają się ciekawym prezentem, w dodatku bardzo użytecznym. W kioskach z pamiątkami możemy znaleźć takie z napisem „Polska”, jednak my proponujemy coś ciekawszego. Coś, co pokaże, że my, Polacy, mamy do siebie dystans, np. KOSZULKI Z POLSKIMI WIESZCZAM lub t-shirt z serii LEARN POLISH, IT'S EASY! prezentujący wszystkie słowa, które uchodzą za trudne.

 

wieszcze niespokojne

 

Koszulkę znajdziesz TUTAJ

 

5. Słodki upominek

 

Każdy lubi słodycze, prawda? Nasze polskie cieszą się ogromnym uznaniem za granicą. Czekolady z Wedla, batony Grześki, a może spersonalizowane czekoladki, które oferuje firma Karmello? Na pewno wszystko będzie smakowało zarówno Wam, jak i osobom, które chcecie obdarować.

 

6. Ekoprezenty!

 

W naszych propozycjach prezentowych nie mogło również zabraknąć czegoś dla miłośników ekologii. W dodatku akurat ta propozycja jest z roku na rok coraz bardziej popularna. O czym mowa? Oczywiście o torbach materiałowych. Możecie znaleźć na nich cytaty, obrazki, widoki itd. W sklepie nadwyraz.com również mamy dla Was kilka propozycji. Oto dwie z nich:

 

Torbę znajdziesz TUTAJ

 

 

 

Torbę znajdziesz TUTAJ

 

7. Polska biżuteria

 

Marilyn Monroe mówiła, że najlepszym przyjacielem każdej kobiety są diamenty! My jednak, nieco parafrazując aktorkę, stwierdzamy, że najlepszym prezentem dla każdej kobiety jest biżuteria. W Polsce można kupić wiele ozdób z regionalnymi wzorami, ale nie zapominajmy o bursztynie, który jest naszym polskim diamentem. Kobiety na pewno będą pod wrażeniem!

 

8. Alkohol

 

Ten pomysł musiał paść! Co prawda nie jest to dobre rozwiązanie dla osób niepijących bądź dzieci, ale to na pewno świetny pomysł dla każdego, kto lubi próbować nowe, procentowe smaki. W Polsce mamy wiele miejsc, w których produkowane są najróżniejsze piwa czy tradycyjne polskie wódki. Przy okazji zawsze można później właśnie tym prezentem wznieść toast!

 

9. Podążajcie za modą, czyli prezent na czasie!

 

Coraz częstszym widokiem na ulicach są długie, kolorowe, czasami zabawne skarpetki, które przyciągają uwagę. Jest to zjawisko modowe, które dostarcza kolejnego pomysłu na pamiątkę z Polski. Kolorowe skarpetki można kupić dosłownie wszędzie! W sklepie nadwyraz.com mamy takie z grami słownymi czy zabawnymi dla obcokrajowców słowami. Dla znajomego z zagranicy proponujemy skarpetki w CHRZĄSZCZE. Gwarantujemy, że na pewno każdy zwróci na nie uwagę! A przy okazji zajmują mało miejsca w walizce!

 

 

Skarpety znajdziesz TUTAJ

 

10. Książki i tomiki poezji

 

Tak, dobrze widzicie! „Papierowe czytniki” również są pożądanym przez turystów towarem. W księgarniach bardzo często padają pytania o tomiki poezji Wisławy Szymborskiej czy Quo Vadis w oryginale! Serio!

 

Kartka

 

Kartkę znajdziesz TUTAJ

 

Co z tej listy wybierzecie?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium