do kasy suma: 0,00 zł
Instrukcja palenia świec sojowych

Instrukcja palenia świec sojowych:

  1. Przed pierwszym paleniem świeca powinna uzyskać temperaturę pokojową. Po dostawie od kuriera lub wyjęciu z Paczkomatu pozwól jej się ogrzać, co ułatwi jej roztopienie.
  2. Świece sojowe rozpalają się dłużej niż świece parafinowe, ale również dłużej się palą. Pierwsze palenie powinno trwać przynajmniej 2-3 godziny, co pozwoli na pełne roztopienie wosku do brzegów słoika w temperaturze pokojowej. Jeżeli tego nie zrobisz, świeca może tunelować, a z każdym kolejnym paleniem jej pełne roztopienie będzie coraz trudniejsze, co może wpłynąć na intensywność zapachu.
  3. Nie pal świec na parapecie, gdyż może to spowodować nierównomierne spalanie świecy od strony okien.
  4. Nigdy nie zostawiaj świecy bez nadzoru.
  5. Nie stawiaj naszych świec na metalowych pokrywkach, które zwiększają temperaturę dna i negatywnie wpływają na żywotność świecy. Używaj np. drewnianych podstawek lub innych, nienagrzewających się podkładek.
  6. Przycinaj knoty po każdym paleniu do ok. 0,5-1 cm. Pomoże Ci to w odpowiednim rozpaleniu świecy.
  7. Nie doprowadzaj do roztapiania się wosku na więcej niż 1 cm. Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że temperatura w której palisz świecę jest zbyt wysoka i należy ją niezwłocznie zgasić ze względów bezpieczeństwa.
  8. Pod koniec palenia świecy może zdarzyć się, że roztopiony w pełni wosk powoduje, że przyklejony przez nas knot zaczyna się przemieszczać po dnie naczynia pod wpływem wysokiej temperatury.
swieczka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium