do kasy suma: 0,00 zł
Prezenty dla dzieci związane z językiem polskim – niech nauka nie będzie nudna!
Prezenty dla dzieci związane z językiem polskim – niech nauka nie będzie nudna!
Prezenty dla dzieci związane z językiem polskim – niech nauka nie będzie nudna!

 

Twoje dziecko nie wyobraża sobie dnia bez nauki ojczystego języka? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to prawdopodobnie właśnie znalazłeś przydatne inspiracje na prezent dla dziecka związany z językiem polskim. Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to dzięki naszym propozycjom gagatek lub dzierlatka z pewnością polubią język polski.

 

1. Czekoladowe literki

 

Słodycze uwielbia każdy! Doskonale wiedzą o tym osoby zajmujące się przemysłem cukierniczym, który oferuje nam słodkości w dowolnych kształtach i kolorach. Od jakiegoś czasu w modzie są również czekoladowe literki. Jeżeli chcesz wykonać produkt samodzielnie, możesz zaopatrzyć się w foremki w kształcie liter, które wypełnisz własnoręcznie przygotowaną masą czekoladową. To świetny pomysł na prezent dla dziecka, które będzie mogło najpierw układać wyrazy z literek, a następnie je zjeść. Warto także dodać do czekoladek specjalną planszę, na której będą znajdowały się trudne słowa. Układając je, dziecko na pewno zapamięta kolejność liter, a dodatkowo będą się mu one dobrze kojarzyły ze względu na czekoladę. 

 

2. Kultowe pozycje książkowe

 

Wiecie, że czytanie książek od najmłodszych lat wzmacnia pamięć, poprawia koncentrację i rozwija wyobraźnię? Prezenty dla najmłodszych w formie książki zawsze są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli obdarowywany ma poniżej ośmiu lat, oczywiście należy dopasować treści tak, aby nie były dla dziecka zbyt trudne. Dla małych czytelników – w okolicy dziesiątego roku życia – można ryzykować kupno takich kultowych pozycji jak cykl powieści Małgorzaty Musierowicz Jeżycjada lub tomy książek o przygodach Harry’ego Pottera. Pociechy na pewno będą Ci wdzięczne za wprowadzenie ich do tych fascynujących opowieści.

 

3. Spersonalizowana książka

 

Jeżeli pozycje książkowe z powyższego punktu wydają się zbyt dojrzałe jak na wiek dziecka, któremu chcesz kupić prezent, przygotowaliśmy inną opcję. Spersonalizowane książki to coś, co każdy z nas może z powodzeniem zamówić w internecie. Mogą dotyczyć wszystkiego, w tym znaczenia imion. Wystarczy wpisać imię i płeć dziecka, a następnie zamówić książeczkę, którą możesz zobaczyć przed zakupem. To świetny pomysł dla ciekawskiej pociechy, która lubi, gdy czyta się jej bajkę.

 

4. Skarpetki polszczyznowe

 

I to nie byle jakie skarpety! Nasza propozycja nawiązuje do pupili, a w dodatku uczy poprawnego zapisu. Dla miłośników kotów idealne będą skarpetki w kocimiętkę:

 

 

 

Dla tych, którzy lubią psy – psia kość:

 

 

Nie dość, że skarpety mają ciekawe napisy i wzory, to na pewno uwagę przyciągają również szalone kolory. Od małego uczmy dzieci tego, że zawsze warto być sobą i się wyróżniać.

 

5. Scrabble

 

Ta gra nigdy nie wychodzi z mody! Uwielbiają ją zarówno dorośli, jak i najmłodsi. To doskonały prezent dla każdego dziecka, które uczy się języka polskiego. Wymaga skupienia i kreatywnego myślenia, a także wzbogaca słownictwo.

 

6. Kubek utrwalający pisownię

 

Każde dziecko lubi kakao albo gorącą czekoladę. Jeżeli nie, to na pewno sok czy gorącą herbatę. Taki kubek sprawi, że zmniejszy się liczba popełnianych przez dziecko błędów ortograficznych. Dlaczego? Większość z nas jest wzrokowcami i zapamiętuje to, co często widzi. Oto nasza propozycja, która sprawi, że obdarowane dziecko nigdy nie popełni najczęstszego błędu wśród Polaków.

 

 

7. Maskotka Gżegżółka

 

Gżegżółka to nie jest mit. Jeżeli dziecko, które uczy się języka polskiego, uważa, że słowa zapisywane przez nauczyciela są wymyślone, udowodnij mu, że jest inaczej. Zaproponowana przez nas maskotka to jedna z niewielu takich na rynku. To oryginalny prezent będący jednocześnie zabawką i prawdopodobnie najlepszym wspomnieniem z dzieciństwa każdego, kto wejdzie w jej posiadanie.

 

 

 

8. Tablica magnetyczna suchościeralna

 

W XXI wieku kartki wydają się przeżytkiem, w dodatku nieekologicznym. Taka tablica to idealny prezent dla małego pisarza i malarza. Może po niej pisać tak często, jak tylko chce, bez obawy, że skończy się miejsce. Jeżeli nawet się tak zdarzy – poprzednie dzieła można zetrzeć gąbką.

 

9. Koszulka poprawiająca dykcję

 

„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” – idealne ćwiczenie logopedyczne na dykcję dla przyszłej aktorki lub aktora. Jeżeli chcesz, aby dziecko powtarzało je często, podaruj mu koszulkę właśnie z tym łamańcem językowym. Będzie to idealny edukacyjny prezent, a taka koszulka dla dziecka sprawi, że język polski zostanie opanowany perfekcyjnie! 

 

 

 

10. Koszulka I speak Polish, what's your superpower?

 

A może planujesz kupić prezent związany z językiem polskim dla dziecka, które rośnie na przyszłego polonistę lub mieszka za granicą? Jeżeli tak, to ta koszulka będzie idealnym upominkiem. Dziecko nie tylko będzie miało wyjątkowe odzienie, ale również poczuje, że jego zdolności są naprawdę wyjątkowe, wszak język polski należy do najtrudniejszych na świecie! Z taką koszulką, wyprodukowaną od A do Ż w Polsce, szacunek wśród rówieśników i dorosłych jest gwarantowany! 

 

 

 

_article_author 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium