do kasy suma: 0,00 zł
Jak powstała polska marka Nadwyraz.com i kto za nią stoi? Historia polskiej marki promującej literaturę i poprawną polszczyznę
60.jpg
Nadwyraz.com – młoda polska marka zrodzona z miłości do polszczyzny, literatury i kultury polskiej. Pokochali ją nie tylko nauczyciele języka polskiego i studenci polonistyki, ale również wszyscy, którzy doceniają piękno języka ojczystego i rodzimej literatury oraz lubią modne fatałachy! Jeśli jesteście ciekawi, jak powstała nasza marka, kto za nią stoi i co codziennie dzieje się za jej kulisami, zapraszamy do lektury, w której uchylamy rąbka tajemnicy.

Nadwyraz.com - historia powstania polskiej marki odzieżowej

Maciek Piotrowski i Krzysiek Kacprzykowski znają się od dziecka. Wychowywali się w Bieżuniu, małym miasteczku na Mazowszu. Na studia przeprowadzili się do Warszawy. Maciek został inżynierem logistyki paliw płynnych i ukończył marketing i zarządzanie, a Krzysiek wybrał dziennikarstwo na UW. Po studiach obaj rozpoczęli pracę w międzynarodowych firmach i nic nie wskazywało na to, że zmienią swoje życia zawodowe o 180 stopni i zaczną produkować koszulki propagujące polszczyznę i literaturę polską. Wszystko zaczęło się od momentu, w którym Krzysiek stworzył stronę na Facebooku o nazwie Poprawna polszczyzna. Z niewielkiej inicjatywy po kilku latach powstał projekt społecznie odpowiedzialny, który dziś liczy ponad 340 tysięcy entuzjastów języka ojczystego, a założony w 2017 roku serwis Polszczyzna.pl odwiedza przeszło milion czytelników miesięcznie.

Ubierz się w słowa!

W czasie prowadzenia serwisu okazało się, że osoby sympatyzujące z polszczyzną są głodne nie tylko wiedzy, ale również produktów, z którymi mogłyby się utożsamić. I tak zrodził się pomysł na stworzenie marki odzieżowej, jakiej Polska jeszcze nie widziała. Krzysiek zaprosił do współpracy Maćka i razem, jako wspólnicy, powołali do życia Nadwyraz.com. Hasłem projektu jest „UBIERZ SIĘ W SŁOWA!”, co dobrze oddaje charakter marki i naszą ideę.

Nie od razu Rzym zbudowano


Początki były trudne. Za biuro służył stolik w kawiarni, gdzie spotykali się z laptopami, a za magazyn – pokój w mieszkaniu. Pierwsze zamówienia Maciek rozwoził na rowerze, szukając wolnych miejsc w paczkomatach. Robił to po pracy w korporacji, z której zrezygnował po kilku miesiącach, kiedy wysyłek przybywało coraz więcej i więcej. W końcu w rodzinnym Bieżuniu powstała profesjonalna sadyba. To stamtąd wysyłane są paczki nie tylko do każdego zakątka Polski, ale również do każdego miejsca na świecie! Chociaż nasze produkty poza granicami Polski kupuje głównie Polonia z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, do tej pory wysłaliśmy zamówienia do ponad 50 krajów, m.in. do Australii, Malezji, Meksyku i Chile.

Ubrania szyte w Polsce od A do Ż


Brzmi światowo, prawda? Nie zmienia to faktu, że od początku naszej działalności wszystkie ubrania Nadwyraz.com są szyte w samym sercu Polski – w zagłębiu dziewiarskim w okolicach Łodzi. Tworzymy je z serca i dbamy o najdrobniejsze szczegóły: od wyboru dobrej jakości dzianiny po nadruki, żakardowe i satynowe wszywki, kartonowe metki, opakowania minimalizujące użycie plastiku i inne detale.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

To, co powszechnie nazywane jest społeczną odpowiedzialnością biznesu, w budowaniu marki Nadwyraz.com jest czymś zupełnie niewymuszonym i w pełni naturalnym, dlatego praktycznie nie posługujemy się tą definicją. Jako młoda polska marka modowa robimy wszystko, aby naszą działalnością nie wpływać negatywnie na środowisko, dlatego minimalizujemy użycie plastiku i wykorzystujemy materiały z recyklingu. Staramy się wspierać ważne inicjatywy społeczne, przede wszystkim te o charakterze edukacyjnym. A edukacja w zakresie literatury i promowania poprawnej polszczyzny stanowi jeden z naszych priorytetów. Co roku wydajemy „Raport 100 najczęściej popełnianych błędów w Internecie”, który niedawno wzbogaciliśmy o najpopularniejsze słowa młodzieżowe. Podczas kwarantanny na naszym Instagramie zorganizowaliśmy także przedmaturalny e-learning, z którego skorzystało tysiące licealistów.

Nasi Klienci

Za największy sukces Nadwyraz.com uważamy społeczność, która wytworzyła się wokół marki. Nasi klienci to osoby niezwykle oczytane i inteligentne, a jednocześnie sympatyczne i mające duże poczucie humoru. Mają oni bezpośredni wpływ na działalność marki – opiniują nowe produkty przed etapem produkcji, dzielą się swoimi pomysłami i uwagami, które często uwzględniamy, a także promują inicjatywę wśród przyjaciół i znajomych. Dla nas są kimś więcej niż zwykłymi klientami. Uwielbiamy rozmawiać z nimi na temat literatury i żartować w komentarzach!

Zrezygnowanie z dobrej pracy i decyzja o stworzeniu czegoś nowego od zera pokazuje, że zdecydowanie bliżej nam do ryzykantów niż do asekuracyjnego trybu życia. Nie zawsze jest łatwo, ale przecież nikt nam tego nie obiecywał! No i mamy to, czego nie miał Stanisław Wokulski – czujemy się doceniani przez grono naszych odbiorców!

_article_author 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium