O nas

Czy wiesz, że projekt Nadwyraz.com jest tworzony przez dwójkę przyjaciół? Postawili sobie za cel stworzenie marki odzieżowej, z którą mogą utożsamić się wszystkie osoby ceniące piękno języka ojczystego i rodzimej literatury.

KIM JESTEŚMY

Nadwyraz.com to polska marka odzieżowa, która powstała ze szczerego uczucia do polszczyzny, kultury i literatury polskiej. Założyliśmy ją w listopadzie 2017 roku, ale początki sięgają 2011 roku, gdy Krzysiek powołał do życia projekt Poprawna polszczyzna oraz kilka lat później Polszczyzna.pl . Są to oddolne inicjatywy nastawione na propagowanie unikatowości naszego języka ojczystego i zatrzymywanie postępującego wypaczania polszczyzny powodowanego niechlujstwem i zbędnymi zniekształceniami. Po kilkuletnim obcowaniu z językiem polskim i stworzeniu największej społeczności w Polsce skupionej wokół polszczyzny zdecydowaliśmy się pójść krok dalej i stworzyć produkt, z którym moglibyśmy się utożsamiać. Tak powstała marka odzieżowa Nadwyraz.comNa zdjęciu: Maciek Piotrowski i Krzysiek Kacprzykowski

DLACZEGO MARKA ODZIEŻOWA

Celem, który sobie wyznaczyliśmy, jest przede wszystkim przekonanie Polaków, że propagowanie dziedzictwa narodowego w kreatywny sposób jest cool ! Bardziej cool od trzymania w szafie koszulek z napisem NEW YORK BROOKLYN 9454, podczas gdy Nowy Jork znamy wyłącznie z przygód młodego Kevina. Pomysłów było bardzo wiele, ale zdecydowaliśmy się postawić na markę odzieżową łączącą w sobie kilka elementów, na których nam zależało. Przede wszystkim marzyliśmy o tym, aby stworzyć coś autorskiego i mieć możliwość rozwijania tego projektu przez wiele lat. Drugą i równie ważną kwestią była dla nas możliwość tworzenia wszystkiego od A do Ż w Polsce z najwyższej jakości materiałów. Czerpiemy ogromną satysfakcję z tego, że wspieramy rodzime manufaktury oraz uzdolnione osoby, które z nami współpracują.

CO MAMY NA PÓŁKACH

Koszulki literackie z poetami i autorami takimi jak Słowacki (nasz wspaniały jegomość KOŁDRIAN ), Kochanowski ( Nie ma lipy! ), Żeromski ( Przedwiośnie w czasach korporacji ) czy Mickiewicz ( Adam na stepie czy WŻTR ?) sprawiają, że każdy fan literatury polskiej znajdzie coś dla siebie. Bluzy, skarpety, czapki, torby i kubki, na których umieszczamy trudne wyrazy, zaspokoją nawet najwybredniejsze gusta sympatyków ortografii i poprawnej pisowni. Nasze produkty idealnie sprawdzają się jako prezent dla mola książkowego, obcokrajowca lub jako garderoba na zagraniczny wyjazd (np. Erasmus). Ale to nie wszystko! Tworzymy również oryginalne produkty m.in. dla kawoszy ( Książka i kawa ), podróżników ( Obieżyświat ) oraz osób, które kochają zwierzaki (skarpetki Kocimiętka , Psia Kość , a może Głowonogi ?)! Na każdym produkcie poprawna polszczyzna gra główną rolę i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! :)

JAKOŚĆ, HUMOR I ZABAWA

Nasze wzory bazują na inteligentnej zabawie słowem, żartach i łamańcach językowych. Wykorzystujemy bogactwo języka polskiego, które jest jak studnia bez dna – każdego dnia można wyciągnąć z niej coś nowego, dlatego często wykorzystujemy zapomniane i trudne wyrazy. I wbrew krążącej famie, jakoby czytanie lektur w czasach szkolnych uchodziło za czyn niepotrzebny, bardzo wyraźnie podkreślamy , że nam to czytanie bardzo się przydało! :) Dziś do lektur wracamy i często są dla nas inspiracją do stworzenia nowego bohatera, a czasem nawet całej kolekcji. Wisienką na torcie jest to, że nasze koszulki, bluzy, skarpety, torby i kubki są od A do Ż produkowane w Polsce! :) A do tego nad wyraz ważne jest dla nas minimalizowanie wpływu naszej działalności na środowisko. Ograniczamy użycie plastiku, wykorzystujemy materiały z recyklingu i dążymy do tego, by być za pan brat z naturą. Przekłada się to na JAKOŚĆ, którą się chwalimy na lewo i prawo! Ale jak się nie chwalić czymś, z czego jesteśmy po prostu dumni?

DLA KOGO

Dla wszystkich wspaniałych ludzi, którzy cenią piękno języka polskiego i chcą się tym pięknem dzielić z innymi.
Dla wszystkich, którzy aspirują do władania biegłą i poprawną polszczyzną.
Dla mola książkowego, który szuka kreatywnych gadżetów i prezentów związanych z literaturą.
Dla obcokrajowca, który chce mieć bardzo oryginalną pamiątkę z wyjazdu do Polski, aby móc pochwalić się przyjaciołom, jakie cuda językowe dzieją się w kraju nad Wisłą. Wszak tylko u nas można spotkać dżdżyste poranki, sunące w trzcinie chrząszcze i tak przystojnych absztyfikantów!
Dla osób, które szukają pomysłu na prezent z polskim akcentem, ale chcą, aby był to prezent nietuzinkowy i wyprodukowany na rodzimej ziemi. Nasze produkty na pewno wywołają uśmiech na twarzy każdego obdarowanego!
Dla nauczycieli języka polskiego, którzy potrzebują kreatywnego uniformu. Albo dla uczniów, którzy szukają niesztampowego prezentu dla polonistki lub polonisty.
A do tego mamy oryginalne pudełko prezentowe w postaci opasłego tomu książki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium