do kasy suma: 0,00 zł

Mól książkowy

Prezent dla mola książkowego

Prezent dla mola książkowego nie musi być kolejnym wydaniem dzieł zebranych Mickiewicza, ani kartą podarunkową do księgarni. Wybierz oryginalny prezent dla książkary i książkoholika! Poręczne torby bawełniane, oryginalne zakładki do książek, a nawet tematyczne koszulki i czapki: oto praktyczny prezent dla mola książkowego. Do tego kubki w prezencie dla książkary, skarpetkowy prezent dla mola książkowego… Na Juliusza, ileż tu tego mamy!

Znalezione produkty (29)

 • -40%

  Oficjalna licencja
  Oficjalna licencja
 • -40%

 • Do

  -30%

 • Do

  -15%

 • -40%

PROLOG: Życie to nie tylko spacery między księgarnią a biblioteką; prezent dla mola książkowego to nie tylko kolejne woluminy

Z biblioteki wychodzi z naręczem książek; regały, półki, a nawet szuflady w mieszkaniu zapełnia literaturą wszelkiego rodzaju; gdy czuje zmęczenie oczu, przełącza się na audiobooki. Jak teraz znaleźć prezent dla mola książkowego — prezent dla bibliofila niemal tak dobry jak nowe ilustrowane wydanie „Pana Tadeusza”? Bilety na tournée po najpiękniejszych europejskich bibliotekach to oczywiście świetny pomysł na prezent dla książkoholika, ale bądźmy realistami, to ekstrawagancja. Zamiast takiego szaleństwa, proponujemy inne wyjątkowe prezenty dla książkary i książkoholika: oryginalne torby bawełniane, kubki z nadrukiem, zakładki, śmieszne skarpetki i wiele innych gadżetów dla mola książkowego.

ROZDZIAŁ I: O ciężarze słowa, czyli o torbie bawełnianej w prezencie dla książkary

Tak jakoś wyszło… poszłam tylko po drożdżówkę, ale obok była księgarnia, a za rogiem biblioteka. Co miałam zrobić, to nie moja wina, że ktoś tak rozplanował to miasto. Trochę mi potem zwiędły ręce, bo musiałam stać z tym wszystkim w tramwaju. No i zapomniałam o drożdżówce… Niczego nie żałuję. Poza tym, że nie zabrałam ze sobą torby. Każda miłośniczka czytania choć raz przeżyła podobną sytuację. W takich chwilach zbawienną okazuje się bawełniana torba z nadrukiem. To ekologiczny i praktyczny prezent dla mola książkowego: nie tylko pomieści w sobie książki, ale i sama łatwo zmieści się w torebce lub kieszeni kurtki. Prezent dla książkary, miłośniczki poezji, to torby z wizerunkami Słowackiego, Mickiewicza lub cytatem Wisławy Szymborskiej. Torba z kompletem polskich literek, lub z ostrzeżeniem „Czytam — nie przeszkadzać” sprawdzi się zarówno jako prezent dla bibliotekarki, jak i prezent dla polonistki. Promienny Schopenhauer lub torba w klimacie memento mori to z kolei oryginalny prezent dla książkary, miłośniczki czarnego humoru. Uniwersalnym prezentem dla czytelniczki są także torby z definicją książki, bądź torba „Za dużo książek”. Idź śmiało po drożdżówkę.

ROZDZIAŁ II: O zagubionych w gąszczach akapitów, czyli o zaletach zakładek, praktycznych prezentów dla mola książkowego

Czytać można długo, ale nie bez końca. Czasami przychodzi moment, kiedy trzeba oderwać wzrok od labiryntu liter. Każdy szanujący się czytelnik bierze wtedy przykład z Tezeusza, choć nici zamienia na zakładki. Zakładką może być prawie wszystko: paragon ze sklepu, kawałek serwetki, wezwanie z banku. Nie sposób zaprzeczyć, że tylko piękne i wyjątkowe zakładki mogą dostąpić zaszczytu zamieszkania między stronicami ukochanych lektur. Przygotowaliśmy specjalne zakładki w prezencie dla miłośnika książek, który siedzi nad inkunabułami, dopóki sen ich nie rozłączy. Zakładka przypominająca kartę biblioteczną świetnie sprawdzi się jako prezent dla bibliotekarza. Dla tych, którzy rzeczywiście najczęściej zaznaczają strony za pomocą paragonów z księgarń i biletów kolejowych, również przygotowaliśmy coś specjalnego. Czy można sobie wyobrazić lepszy dodatek do prezentu dla mola książkowego?

ROZDZIAŁ III: O szklankach, filiżankach i kubkach, czyli o najlepszym prezencie dla czytelnika, który zyskuje supermoce dzięki kilku łykom kawy

O wyższości herbaty nad kawą i vice versa można dyskutować godzinami, a i tak na koniec debaty wtrąci się ktoś, kto stwierdzi, że najlepiej smakuje kakao. Nie będziemy włączać się w ten odwieczny spór — w końcu to nie jest ważne, to co się pije, ale w jakim naczyniu podaje się napoje. Oryginalny kubek z nadrukiem to znakomity pomysł na prezent dla bibliofila. Prezent dla książkary, wielbicielki poezji Wisławy Szymborskiej, to piękny kubek lub filiżanka z cytatem z wierszy słynnej noblistki. Kubek wyliczający 10 najczęściej popełnianych błędów ortograficznych doskonale nadaje się na prezent dla polonistki. Nawet pesymiści, czy zmęczeni życiem czytelnicy znajdą u nas coś dla siebie. Polecamy także prezent dla taty, jako podziękowanie za to, że od najmłodszych lat rozbudzał w nas miłość do czytania. Natomiast filiżanka z cytatem z „Małego Księcia” to ciekawy prezent dla mamy, domowej bibliotekarki.

ROZDZIAŁ IV: O nóżkach i bosonóżkach, czyli o skarpetkowym prezencie dla książkary, której marzną stópki

Pogrążona w lekturze czytelniczka traci poczucie czasu i nie zwraca uwagi na przyziemne sprawy. Na przykład na dogasający kominek, czy otwarte na mróz okno. Zauważają to jednak jej marznące stopy. Dlatego kolorowe skarpety to niezastąpiony prezent dla miłośniczki książek. Mamy do wyboru zarówno skarpetki stopki, jak i długie skarpety. Prezent dla mola książkowego to oczywiście skarpety mola książkowego, ale też skarpety „Czytam — nie przeszkadzać”. Mamy również pomysł na prezent dla książkary amatorki kawy lub miłośniczki krzyżówek. Gdy zaś nadchodzi ta nieunikniona smutna chwila zakończenia powieści, w melancholijny nastrój doskonale wpisze się inny prezent dla mola książkowego: skarpety z pokrzepiającym uśmiechem Schopenhauera i skarpetki „Weltschmerz”.

ROZDZIAŁ V: O Biblio Filu i 40 nadwyrazach, czyli o wszelakich prezentach dla mola książkowego

Nasz skarbiec prezentowy jest nieprzebrany i można w nim znaleźć oryginalne prezenty dla książkary i mola książkowego. Wybierając gadżety dla bibliofila, można zabawić się w stylistę, dekoratora wnętrz, a nawet w edukatora.

Na początek skompletuj garderobę mola książkowego, od stóp, do głów. Praktyczny prezent dla bibliotekarza, polonisty i redaktora to na przykład skarpety w zestawie z brelokiem oraz skarpety „Supermoc książek”. Następnie do prezentu dla mola książkowego dodajemy wygodne spodniami dresowe — prezent dla czytelnika, który sprawdzi się podczas jesienno-zimowych podróży do krainy lektur. Jeśli zaś chodzi o koszulki i bluzy, nie mamy sobie równych. Proponujemy nie tylko bluzy inspirowane twórczością Mickiewicza czy Słowackiego, ale też Fredrą, Gombrowiczem, a nawet Schopenhauerem i Sokratesem. Doskonały prezent dla bibliofila może już tylko uzupełnić ciepła czapka, na przykład „Poezja” lub „Mól książkowy”. Szafa gra.

Pora zająć się wystrojem czytelni. Piękne plakaty z cytatem, kalendarze literackie i świece zapachowe to świetny prezent dla miłośnika książek. Prawdziwą perełką, którą można ofiarować jako prezent dla bibliofila, jest plakat zdrapka „100 książek, które warto przeczytać”. Na stole w czytelni, zamiast obrusu proponujemy rozłożyć oryginalne literackie puzzle, lub słowną grę planszową.

Koniecznie upierasz się przy tym, że prezentem dla mola książkowego może być tylko kolejna pozycja wydawnicza?  Na to też jesteśmy przygotowani. Na prezent dla książkary możesz wybrać książki ujawniające najgłębsze sekrety znanych pisarzy. Innym prezentem dla mola książkowego są także inspirujące książki kucharskie, a nawet pouczające e-booki, dzięki którym bibliofile udoskonalą swoje umiejętności językowe. Nie zapomnij o niepowtarzalnym etui na okulary, które dopełni prezentowego arcydzieła.

EPILOG: Szczęśliwe zakończenie poszukiwań prezentu dla mola książkowego

I czytali długo i szczęśliwie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium